Alvaro Morata shkruan historinë, bëhet futbollisti…

Nuk është vetëm Cristiano Ronaldo ai që shkroi histori në Kupën e Botës për Klube, por edhe Alvaro Morata

Sport

18/12/2016 19:25

Real Madridi ka fituar Kupën e Botës për Klube, duke e mposhtur 4:2 në finale skuadrën japoneze, Kashima.

Në këtë ndeshje theu rekord historik Cristiano Ronaldo, duke u bërë lojtari i parë dhe i vetëm që realizoi hatrik.

Histori në këtë ndeshje shkoi edhe Alvaro Morata. Ai u bë lojtari i parë në histori që hyn në lojë si zëvendësues i katërt, rregull i ri ky nga FIFA.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.