Të Infektuar: 70.185

Të Shëruar: 60.333

Të Vdekur: 1.616

Alarmohet Barça, dy futbollistë kundërshtarë rezultojnë pozitivë me COVID-19

16:48 | 22 Janar 2021

Skuadra e Cornellas ka konfirmuar dy raste pozitive ndaj COVID-19, pas ndeshjes së zhvilluar ndaj Barcelonës, në kuadër të Copa del Rey.

Cornella ka konfirmuar se dy futbollistë të skuadrës kanë rezultuar pozitivë ndaj COVID-19, pas ndeshjes ndaj Barcelonës që këta të fundit triumfuan në vazhdime në kuadër të Copa del Rey, transmeton lajmi.net.

Tani, lojtarët janë izoluar dhe po ndjekin protokollin anti-COVID-19, ndërsa Barcelona ende nuk ka treguar ndonjë rast të ri dhe pritet të bëhen testime tek kampi i “Blaugranëve”.

Cornella u eleminua nga Barcelona në kohën shtesë me golat e Dembele dhe Barithwaite./Lajmi.net/