A më do – Alban Ramosaj – Teksti i këngës – Lajmi.net
A më do – Alban Ramosaj – Teksti i këngës
Autori: Lajmi.net Entertainment 11:42, 1 March 2016
Teksti i këngës 'A më do' nga Alban Ramosaj

Të kam në mendje sa herë jam high,
ca mke bo ti gjithë ktë kohë?
Le ta kthejmë momentin e parë,
që ta di me t’thon jo.
A t’kujtohet ty ajo natë?
A mke harru ti përgjithmonë?
“T’lutem ndalo të mos vazhdojmë”
n’letër kto fjalë mke lon.

Dëshira ty t’plotsohet vajzë,
Kurrë mo ti ski me m’pas.
Edhe pse ti vazhdon më don..
Jetën e tjerve jeton.

Refreni

A më do?
(Më trego sa më shpejt që t’mos jemi vonë)
Më do?
(Mos i le ti të tjerët t’na pengojnë!)
x2

M’ke bo me pi bari, raki, spo muj asni kong prej teje me ni
tonat po folin për dashni, tradhëti, vetmi eey! po m’kujtohesh veç ti
n’mendjen tem veç zonin tond pe nij, n’lotin tem po reflekton veç ti
ça ka*** o kjo dashni?

A t’kujtohet ty ajo natë?
A mke harru ti përgjithmonë?
“T’lutem ndalo te mos vazhdojme”
n’letër kto fjalë mke lon.

Dëshira ty t’plotsohet vajzë,
Kurrë mo ti ski me m’pas.
Edhe pse ti vazhdon më don..
Jetën e tjerve jeton.

Refreni

A më do?
(Më trego sa më shpejt që t’mos jemi vonë)
Më do?
(Mos i le ti të tjerët t’na pengojnë!)
x2

E kom harru Dashninë se Dashnija mka harru mu!
m’ka pushtu ni qetësi prej natës që ti je largu,
Tash s’më intereson ca thu se tash ti nuk je ktu me mu. (me mu babe)
x2

A më do?
Më do?

E kom harru Dashninë…
Dashnija mka harru mu…
Qetësi… Ti je largu..!

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO