A je normal? (Video)

Futbollisti i Ajax Amsterdamit, Joel Veltman bëri një huqje të pabesueshme në ballafaqimin kundër Dnipros në Europa League.

Sport

12/03/2015 22:07

Ajax Amsterdam u mposht në udhëtim te Dnipro me rezultat 1:0, në ndeshjen e tyre të vlefshme për kualifikim në çerekfinalen e Europa League.

Por, fajtori kryesor që rezultati nuk ishte i barabartë ishte futbollisti Joel Veltman, i cili bëri një huqje të pabesueshme.

Pas një harkimi, ai u gjend fare pranë portës dhe i papenguar e dërtoi topin mbi kornizë.

https://vine.co/v/O9rLQuEt1qu