Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

4 vjet më parë City pagoi 32 mln euro për të, sot stërvitet në ligën e katërt të Anglisë

23:31 | 13 Gusht 2019

A ju kujtohet Wilfried Bony, sulmuesi që Manchester City katër vite më parë pagoi 32 milionë euro, për ta transferohet nga Swansea City.

30 vjeçari tani është pa skuadër, dhe po stërvitet me Newport, në ligën e katërt të Anglisë.

“Është diçka e madhe të kesh një lojtar të tillë në ekip. Ai përpiqet shumë dhe është një lojtar i vërtet”, ka thënë trajneri i Newport, Mike Flynn në vlerësimin e tij.

Bony ka zhvilluar 46 ndeshje për Man Cityn dhe ka shënuar 11 gola. Ai ishte i huazuar te Stoke, ku ka shënuar dy gola, para se të transferohej te Swasea për 13 milionë euro.

Swansea pas rënies nga Premierliga, e ka huazuar lojtarin te Al Arabi, por ai atje ka ndërprerë bashkëpunimin./Lajmi.net/