Të Infektuar: 37.792

Të Shëruar: 23.274

Të Vdekur: 975

4 arsyet pse njerëzit thonë jo në altar

18:01 | 31 Korrik 2020

Burrat përpiqen t’i rezistojnë martesës, megjithëse përfitojnë më shumë nga ajo.

Rezulton se burrat thonë jo në altar sepse kanë frikë se gruaja e tyre e ardhshme do të fillojë t’u tregojë atyre se çfarë të bëjnë, transmeton lajmi.net.

Kjo mund të jetë një arsye e rëndësishme për të thënë, “Jo” për disa prej nesh. Por ne jemi kuriozë për ndërprerjet e tjera dhe pse dikush mund të vendosë të mos martohet në minutën e fundit.

 1. Presioni nga të dashurit tanë: të afërmit, miqtë
  9 Reasons Why People Say No at the Altar

Të dashurit tanë ndonjëherë e shohin situatën tonë ndryshe dhe mund të mbjellin një kokërr dyshimi brenda nesh. Për shembull, shoku juaj ose i afërmi juaj mund të vijnë dhe t’ju thonë juve ose partnerit tuaj se do të bëni një gabim të madh, që nuk i përkisni njëri-tjetrit dhe se do të ishte më mirë ta përfundoni tani, sesa të vuani më vonë .

Një martesë është tashmë një ngjarje emocionuese dhe stresuese dhe me gjithë këtë presion të shtuar, ju mund të preferoni të shkoni vetëm pas.

 1. Një burrë mendon se e vetmja gjë që dëshiron gruaja e tij është dasma e tyre.
  9 Reasons Why People Say No at the Altar

Një burrë rrëfeu se pas propozimit, gruaja e tij e ardhshme u bë shumë e përqendruar në dasmë. Ajo donte një dasmë të madhe dhe ai donte të kundërtën. Mosmarrëveshja e tyre ishte e madhe dhe, në fund, ai u nda.

 1. Kuptimi që nuk jeni i kënaqur me një person edhe pse jeni i dashuruar
  9 Reasons Why People Say No at the Altar

Jeni të dashuruar, por jeni në depresion. Një përdorues në Reddit ndau arsyet e saj të largimit: Ata ishin fejuar, por ajo kishte menduar që nga fillimi se ishte një gabim.

Ajo thjesht nuk ishte e lumtur me të. Nuk kishte asnjë anë të ndritshme për të. Vite më vonë, ata u bënë miq të mirë dhe ai gjeti dikë të ri.

 1. Kuptoni që ky person nuk është për ju
  9 Reasons Why People Say No at the Altar

Një tjetër vajzë tregoi pse burri i saj hoqi dorë: Ai kaloi shumë kohë me ish-in e tij, në vend që ta ndihmonte të organizonte gjithçka.

Pak më vonë, burri i tha asaj se e kishte ndihmuar atë të kuptonte që ajo nuk ishte argëtuese dhe se ata nuk përshtateshin me njëri-tjetrin.

Ndonjëherë njerëzit e kuptojnë papritur se diçka nuk është në rregull dhe ndalet së shikuari ndonjë potencial për marrëdhëniet. /Lajmi.net/