UEFA publikon super-golin e futbollistit shqiptar: Broja zjarr, u kthye nga lëndimi në fundjavë

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë dhe Chelseas, Armando Broja, ui rikthye fundjavën e kaluar nga lëndimi i pësuar në dhjetor në vitit të kaluar. Armando Broja u rikthyer në fushë me Chelsean pas 287 ditësh mungese. Ndërkohë së fundmi, UEFA një postim në rrjetet sociale shkruan: “Broja zjarr, u kthye nga lëndimi në fundjavë”. Në…

Sport

27/09/2023 11:42

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë dhe Chelseas, Armando Broja, ui rikthye fundjavën e kaluar nga lëndimi i pësuar në dhjetor në vitit të kaluar.

Armando Broja u rikthyer në fushë me Chelsean pas 287 ditësh mungese.

Ndërkohë së fundmi, UEFA një postim në rrjetet sociale shkruan: “Broja zjarr, u kthye nga lëndimi në fundjavë”.

Në videon e shpërndarë në faqen zyrtarë të UEFA shihen golat e lojtarit kuqezi ndaj Hungarisë dhe San Marinos.

Armando Broja pritet të jetë një element i rëndësishëm i Shqipërisë së drejtuar nga braziliani Sylvinho.

Cilësitë e tij nuk diskutohen dhe tashmë alternativat për ofensivën e Kombëtares janë të shumta.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)