10 lojtarët që kanë zhgënjyer më shumë deri tani në futboll

Klasifikimi është bërë bazuar mbi vlerësimet statistikore të “Whoscored”.

Sport

09/11/2017 12:27

Në arenën e futbollit europian janë zhvilluar vetëm javët e para të sezoneve, por kaq ka mjaftuar për “Guardian” që të bëjë një renditje të 10 futbollistëve më zhgënjyes të Europës.

Klasifikimi është bërë bazuar mbi vlerësimet statistikore të “Whoscored” dhe sheh mes të tjerash edhe yje si Hazard i Chelseat, por edhe dy futbollistë të Milanit, përcjell “Top Channel”.
Top 10: 

Vendi i 10 – Yoan Cardinale (Nice)

Vendi i 9 – Gianluigi Donnarumma (Milan)

Vendi i 8 – Kevin Strootman (Roma)

Vendi i 7 – Eden Hazard (Chelsea)

Vendi i 6 – Ander Herrera (Manchester United)

Vendi i 5 – Emil Forsberg (Leipzig)

Vendi i 4 – Jason Puncheon (Crystal Palace)

Vendi i 4 – Jason Puncheon (Crystal Palace)

Vendi i 3 – Thiago Alcantara (Bayern)

Vendi i 2 – Gylfi Sigurdsson (Everton)

Vendi i 1 – Hakan Calhanoglu (Milan)