10 femrat më të bukura të vitit që kaluam

Bukuri dhe sukses, ambicie e arritur me punë, këto gra janë një inspirim i vërtetë për çdo femër kudo në botë

Fun

05/02/2016 05:46

Kjo është lista e 10 grave më të bukura të vitit 2015./lajmi.net

10. Shakira

Këngëtarja, kompozitorja, tekstshkruesja, balerina, koreografja dhe modelja kolumbiane Shakira qëndron në listen e 10 grave më të bukura të vitit 2015 ajo është përsoni i parë që nga viti 2014 ka 100 milion ndjekës në facebook.

Most-Beautiful-Women-of-2015-Shakira

9. Priyanka Chopra

Ish fituesja e miss-bota, Priyanka Chopra është aktore dhe këngëtare e famshme nga India, ajo gjithashtu është ndër aktoret më të paguara dhe më të popullarizuara në botë, ndëra në listen e 10 grave më të bukura në botë qëndron e 9-ta.

Priyanka-Chopra-Sexy-curves

8. Kate Upton

Është emëruar si femra më seksi nga revista people, por që në listën e 10 grave më të bukura ajo zë vendin e 8, modele dhe përfaqësuese e modës moderne.

Most-Beautiful-Women-of-2015-Kate-Upton

7. Taylor Swift

Është ndër 5 artistët me më së shumti shitje digjitale, tekstshkruaja dhe këngëtarja amerikane rradhitet e 7-ta në top 10 gratë më të bukura të vitit 2015.

Taylor-Swift-Most-Beautiful-Women-of-2015

6. Gal Gadot

Ish miss-Izraeli, është Gal Gadot ajo që rradhitet në vendin e 6 në këtë listë, ajo është modeli kryesorë në kompaninë e veshjeve Castro dhe është e njohur për rolin e saj Gizele Yashar në filmin Fast and Furious.

Gal-Gadot-Most-Beautiful-Women-of-2015

5. Emma Watson

Emma Watson është në poziten e 5 të grave më të bukura të vitit 2015, Emma morri vendin e parë në AskMen, dhe është e 25 në listën e njerëzve më me ndikim në botë.

Emma-Watson_-Most-Beautiful-Women-of-2015

4. Candice Swanepoel

Ylli i Victoria’s Secret, Swanepoel vjen si femra e 4 më e bukur në botë gjatë vitit 2015.

Candice-Swanepoel-Most-Beautiful-Women-of-2015

3. Deepika Padukone

E konsideruar si një simbol seksi në Indi. Një nga aktoret më të paguara dhe imazhi i reklamave të shumë markave si Nesscaffe, Pepsi, Tissot, Sony, Vogue etj. Kjo bukuroshe rradhitet në vendin e 3 në këtë listë.

Deepika-Padukone-Beautiful-Women-of-2015

2. Jennifer Lopez

Aktore, stiliste, këngëtare, producente e balerinë. Lopez ka tërhekur vëmendjen e mediave me veprimtarinë dhe bukurinë e saj, në këtë listë rradhitet në vendin e dytë.

Jennifer-Lopez-Most-Beautiful-Women-of-2015

1. Shailene Woodlay

Ylli i “The Divergent” Shailene Woodlay konsiderohet ndër fytyrat më të suksesshme të së ardhmës dhe e kryeson listen e 10 grave më të bukura të vitit 2015.

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 20: Actress Shailene Woodley wearing BIRD by Juicy Couture attends Vanity Fair and Juicy Couture ?Vanities? 20th Anniversary hosted by Vanity Fair West Coast Editor Krista Smith and actress Shailene Woodley in support of All It Takes at Siren Studios on February 20, 2012 in Hollywood, California. (Photo by Michael Buckner/Getty Images for VF)