​Zemaj: S’është e vërtetë që Haradinaj ka marrë pjesë në Betejën e Loxhës – Lajmi.net
​Zemaj: S’është e vërtetë që Haradinaj ka marrë pjesë në Betejën e Loxhës
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 23:51, 11 February 2019
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka folur për Betejën e Loxhës.

Zemaj ka thënë në televizionin T7, se kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, si ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nuk ka marrë pjesë në këtë betejë.

Zemaj ka hedhur poshtë pohimet e Haradinajt për pjesëmarrjen e tij në luftimet me forcat serbe në Loxhë.

“Haradinaj uk ka marrë pjesë në betejën e Loxhës”, është shprehur Zemaj.

Deputeti i LDK-së ka thënë se Haradinaj mund të ketë shkuar atje pasi forcat serbe janë dëbuar nga Loxha.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO