Zvicra vazhdon mbështetjen për Kosovën – Lajmi.net
Zvicra vazhdon mbështetjen për Kosovën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:40, 13 September 2017
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean Lebet, njofton Zyra e Kryeministrit.

Ambasadori Jean Lebet e ka përgëzuar kryeministrin Haradinaj duke u shprehur shumë i kënaqur me një fillim të shpejtë dhe produktiv të kryeministrit dhe se ai do të vazhdojë të jetë mbështetës i Kosovës.

Ai përmendi se do të vazhdojë ta bëjë këtë në një mënyrë të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë siç ndodh mes miqve të ngushtë.

Kryeministri Haradinaj mirëpriti dhe pranoi të gjithë opinionin pozitiv dhe siguroi se do të punoj ngushtë me Ambasadën e Shtetit të Zvicrës.

Fjalët kyçe: Kosova, Ramush Haradinaj, Zvicra

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2