Zini limoni dhe pini ujin sapo të zgjoheni, do të mahniteni me rezultatet – Lajmi.net
Zini limoni dhe pini ujin sapo të zgjoheni, do të mahniteni me rezultatet
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 1:21, 18 May 2017
Uji me limon konsumohet në masë të madhe nga shumë persona qoftë për të siguruar një shëndet të mirëfilltë, apo për të humbur peshë.

Zakonisht limoni vendoset në ujë dhe uji pihet në mëngjes.

Mirëpo, ekziston një metodë shumë më e efikase për të konsumuar ujin e limonit dhe më poshtë po ju paraqesim këtë metodë.

Merreni 3 filxhanë me ujë, 5 apo 6 limonë, 2 lugë mjaltë.

Preni limonitin në pjesë dhe vendosni në ujë për ti vluar për 5 minuta. Lëreni më pas të ftohet këtë sasi deri sa uji të mbetet i vakët.

Shtrydhni limonët mirë dhe largoni nga uji. Shtoni më pas mjaltë dhe pini ujin.

Preferohet të konsumoni ujin e limonit në mëngjes, transmeton Indeksonline.

Kjo për shkak se në këtë formë rrisni imunitetin, ndihmoni tretjen e ushqimit, përshpejtoni metabolizmin, rregulloni nivelet e pH në trupin tuaj dhe pastroni lëkurën.

Fjalët kyçe: Ujë me limon

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble