Zhdukni qimet nga trupi me këtë mënyrë natyrale dhe të çuditshme – Lajmi.net
Zhdukni qimet nga trupi me këtë mënyrë natyrale dhe të çuditshme
Autori: Lajmi.net Lifestyle 14:07, 20 March 2017
Qimet në zona të ndryshme të trupit - nën krahë, rreth organeve gjenitale, në këmbë e kështu me radhë janë një gjë e bezdisshme, për të gjitha ne, sidomos në stinën kur fillojmë të zhvishemi.

Por çfarë mund të bëni për të shpëtuar prej tyre në mënyrë natyrale?

A ka mënyra për t’i hequr qafe me përbërës që gjenden vetëm në natyrë? “Positivehealthwellness.com” sjell këtë teknikë, pa lazera, apo kremëra të ashpra depilues dhe definitivisht pa u rrezikuar që të dëmoheni nga brisku i rrojës!

Thjerrëza dhe patate

Patatet përmbajnë acid që do të zbardhë qimet e trupit tuaj rrufeshëm duke i bërë ato më pak të dukshme.

Ju duhen:Thjerrëza të verdhaPatateMjaltëLëng limoni

Përgatitja:Hidhni thjerrëzat në një tas me ujë gjatë natës. Në mëngjes, hidhini në një procesor ushqimi, për t’i kthyer ato në një pastë të trashë.Hidhni edhe një patate dhe grijini sëbashku. Në përzierje, shtoni një lugë gjelle mjaltë dhe pak lëng limoni. Përziejeni dhe aplikoni pastën në trupin tuaj.Pas 30 minutash, shpëlajeni atë. Përbërësit kombinojini sipas nevojës dhe pjesëve të trupit që do të depiloni.

 

Fjalët kyçe: Qime, Trup

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
1 ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3