Zelfije Borincaj vuan nga sëmundja e skuliozës, familja kërkon ndihmë për shërimin e saj (Foto) – Lajmi.net
Zelfije Borincaj vuan nga sëmundja e skuliozës, familja kërkon ndihmë për shërimin e saj (Foto)
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 10:34, 16 November 2017
Familja Borincaj po kërkon ndihmë për shërimin e vajzës së tyre e cila vuan nga një sëmundje e përcjellur me deformim të shtyllës kurriozre.

Vajza e tyre 25 vjeçare, Zelfije Borincaj, është diagnostifikuar me sëmundjen e skuliozës.

Në bazë të konsultimit me doktorët brenda dhe jashtë Kosovës, është vërtetuar se skulioza, mund të ketë shërim tek ajo, duke bërë disa ndërhyrje.

Prandaj familja Borincaj, po kërkon ndihmë për shërimin e vajzës së tyre, pasi trajtimi i saj duhet të bëhet, në spitalin ”Arithera”, në Zagreb të Kroacisë.

Për shkak të kostos së lartë e cila është shumë e papërballueshme për familjen e saj, të gjithë ata quan dhe kanë mundësi për të ndihmuar Zelfije Borincajn, mund ta kontaktoni në këtë numër telefoni 045 948 468.

Numri i xhirollogarisë së Zelfije Borincajt që shërben për grumbullimin e mjeteve është si vijon:

1402000025113817

Swift Kodi: EKOMXKPROXXX

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO