Zeka të hënën nuk shkon në Kuvend – Lajmi.net
Zeka të hënën nuk shkon në Kuvend
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 23:05, 11 August 2017
Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Ai ka thënë se në shenj pakënaqësisë ndaj anarkisë institucionale dhe në shenj proteste ndaj VV-së nuk do të merr pjesë në seancën e se hënës.

Postimi i Zekës:

“Te hanen nuk shkoje ne seance te Kuvendit
Loja e VV me seancat e Kuvendit, ashte bere e padurueshme. Prononcimi i kolegut Haxhi Shala rreth kesaj logjike te autoritarizmit, eshte e sakte. Adem Mikullovci eshte zot shtepije i Kuvendit. Ai, duke zbatuar urdherat e Partise, tha se “seancen e therret kur te don ai”! Po ne praktike nuk eshte keshtu. Konsultat paraprake me te gjitha partite politike, jane te domosdoshme.
Ne shenje proteste ndaje kesaj anarkie institucionale, ne shenje proteste qe VV po e shfrytezon foltoren e Kuvendit vetem per sulme ndaj PAN/it, une si deputet, nuk do te marre pjese ne seancen e dites se hene.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO