Zeka ka tre lajme të mira, tregon kur zhbllokohen institucionet – Lajmi.net
Zeka ka tre lajme të mira, tregon kur zhbllokohen institucionet
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:40, 12 August 2017
Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka thënë se javën tjetër zhbllokohen institucionet, zgjidhet kryesia e kuvendit.

Ai këtë e ka radhitur në mesin e tri lajmeve më të mira për Kosovës, ku pason qëndrimi i kryetarit të AKR-së Behgjet Pacollit dhe kandidimi i Arbër Vllahiut për Prishtinën, shkruan lajmi.net.

Shkrimi i plotë:

Tri lajme te mira per Kosoven

  1. Javen qe vjen zhbllokohen institucionet e Kosoves. Zgjedhet Kryesia e Parlamentit. Deri me tani dy kandidatura te mira: Kujtim Shala nga LDK-ja, dhe Aida Derguti nga VV-ja. PAN-i po pret te perzgjedhe ne mes Kadri Veselit dhe meje. Une e propozoje Kadrine.
  2. Lajmi i dyte eshte qendrimi i Behgjet Pacollit, i cili, me deklarimet e tija, tregoi qe nuk eshte rrobot politik, po njeri racional, qe shikon interesat e Kosoves, pastaj te AKR-se.
  3. Lajmi i trete i mire, eshte kandidati per kryetar te Prishtines, Arber Vllahiu. Njeri me nje bagazh te jashtezakonshem. Lum ai qytet qe e ka fatin me pas nje kryetar te tille.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO