Vozitësit nuk e vënë re kotelen në rrugë, derisa… (Foto/video) – Lajmi.net
Vozitësit nuk e vënë re kotelen në rrugë, derisa… (Foto/video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 14:35, 17 May 2017
Asnjë veturë nuk e vuri re topin thuajse të ngrirë në anën e rrugës që luftonte mes borës së rëndë.

Fatmirësisht, një njeri i mirë e pa macen duke u ngrirë, dhe ndaloi për ta kapur. Duke shpëtuar nga akulli dhe dëbora, kjo kotele tani ka një shtëpi të re!

Në një ditë acari, Slava po voziste përgjatë një rruge të ngrirë kur vuri re një lloj topi të mbuluar me qime. Ai e kuptoi menjëherë se ishte një kafshë dhe vendosi të ndalej për ta shpëtuar shpirtin që po shuhej.

“Mendova se ishte një kafshë dhe se po ngrinte në këtë mot” tha Slava për Love Meow, transmeton lajmi.net

Kur iu afrua topit që po ngrinte, e pa se kotelja mezi po lëvizte. Ishte e dobët, shumë e frikësuar.

Kur ai u tërhoq dhe iu afrua topit të ngrirë, mund të lëvizte mezi. I dobët megjithëse ishte, ishte ende aq e frikësuar saqë u përpoq të kërcejë për një pemë aty pranë për t’u fshehur. Slava u largua dhe zbuloi se ishte një kotele e mbuluar me acar dhe bora.

“Ishte shumë e ftohtë, kështu që e mbështolla me një peshqir dhe e çova në makinën time. Pastaj e çova kotelen në shtëpinë e babait për ta ngrohur. Atje, ata përgatitën një shtrat të ngrohtë për të, e mbështollën me disa batanije dhe vendosën gjithashtu një radiator që ta ngrohin” shprehet Slava.

Kur kotelja kuptoi se njerëzit nuk ishin të rrezikshëm, ajo filloi të afrohet me ta.

U emërtua Nika dhe pas një muaji, ajo u shërua plotësisht, ishte shumë energjike dhe lojtare e fortë, në shtëpinë e saj të re. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Kotele, Rrugë, shpëtohet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper