Vdes foshnja që lindi në shtëpi, nëna në gjendje të rëndë – Lajmi.net
Vdes foshnja që lindi në shtëpi, nëna në gjendje të rëndë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 14:39, 13 February 2018
Një foshnje ka vdekur në maternitetin "Koço Glozheni" në Tiranë, kurse nëna që e lindi është në gjendje të rëndë. Gruaja me inicialet V.K. 40 vjeçe, banore në Tiranë, sipas Policisë, ka çrregullime mendore.

Foshnja kishte lindur dy javë më parë në shtëpi, por dje, më 12 shkurt 2018 është dërguar në spital bashkë me të ëmën.

Fëmija e humbi jetën për shkak të problemeve shëndetësore, kurse nëna vazhdon të trajtohet nga mjekët.

NJOFTIMI I POLICISE SE TIRANES:

Më datë 12.02.2018, në martenitetin “Koço Glozheni”, kanë shkuar në gjendje të rëndë, shtetësia V.K, vjeç 40 banues në Tiranë, me foshnjën 2 javësh, e cila ka lindur në kushtet e shtëpisë dhe vdiq në maternitet foshnja, kurse shtetasja V.K është në gjendje të rëndë. Nga veprimet e kryera rezulton se V.K është me çrregullime mendore. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për vlerësim juridik

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO