Varfëri, drogë dhe gjak, këto janë vendet më të dhunshme në botë (Foto) – Lajmi.net
Varfëri, drogë dhe gjak, këto janë vendet më të dhunshme në botë (Foto)
Autori: Lajmi.net BotaFunKuriozitete 15:22, 19 April 2017
Sipas Këshillit të sigurimit publik meksikan, nga 50 shtetet më të dhunshme, 43 janë nga Amerika Latine, transmeton lajmi.net

Kjo listë nuk përfshin qytetet në vendet ku ka luftë, por ato të cilat ka dhunë të shkaktuara nga jostabiliteti politik, konflikti, droga, të cilët kanë më shumë se 300 mijë banorë.

Numri më i madh i qyteteve ku ka dhunë është Brazili, 8 në Meksiko dhe 7 në Venezuelë. Në fotot më poshtë njihuni me renditjen e këtyre vendeve. /Lajmi.net/

10. Natal, Brazil. 

9. Valencia, Venezuelë 

8. Sijudad Guiana, Venezuela

7. San Salvador, El Salvador

6. Maturin, Venezuela
5. Ciudad Victoria, Mexico4. Tegucigalpa, Honduras

3. San Pedro Sula, Honduras

2. Akapulko, Meksiko 

1.Caracas, Venezuela

 

Fjalët kyçe: vende të dhunshme

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble