UEFA ‘trondit’ Milanin – Lajmi.net
UEFA ‘trondit’ Milanin
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSerie ASport 18:32, 15 December 2017
UEFA i ka dhënë një lajm aspak të mirë skuadrës së Milanit.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë ka njoftuar Milanin se ka refuzuar kërkesën për një marrëveshje vullnetare.

Milan ndodhet në një proces monitorimi nga UEFA për shkeljen e rregullave të Fair Play, dhe kjo ka qenë arsyeja kryesore pse ata i janë drejtuar shtëpisë evropiane të futbollit për një marrëveshje vullnetare.

“Dhoma e Hetuesit e Trupit të Pavarur të Kontrollit Financiar të UEFA-s ka shqyrtuar kërkesën për një marrëveshje vullnetare të bërë nga AC Milan si pjesë e rregulloreve të Fair Play Financiare (FFP),” thuhet në një deklaratë në faqen zyrtare të organit drejtues.

“Pas shqyrtimit të kujdesshëm të gjithë dokumentacionit dhe sqarimeve të ofruara, Dhoma vendosi të mos lidhë një marrëveshje vullnetare me Milanin”./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: A.C Milan, UEFA

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush