Turizmi, Rama: Linjë direkte fluturimi me Poloninë – Lajmi.net
Turizmi, Rama: Linjë direkte fluturimi me Poloninë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 15:29, 6 December 2017
Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Varshavë të Polonisë, ku është takuar me homologen e tij polake, Beata Szydlo.

Rama i ka kërkuar asaj një kompani fluturimi polak për të vendosur linjë direkt me Tiranën.

“Shqipërinë e kanë vizituar 74% më shumë polakë se vitin e shkuar dhe në këtë konteskt i kam kërkuar kryeministres që të inkurajojë kompaninë e fluturimeve polake për të konsideruar mundësinë e vendosjes së një linje direkte që do të sillte përfitushmëri të lartë dhe reciproke në këtë drejtim”, tha Rama gjatë konferencës për shtyp, njofton TCH.

Polonia shprehu mbështetjen e saj për çeljen e negociatave në 6 mujorin e parë të vitit të ardhshëm.

 

Fjalët kyçe: linje fluturimi, Tirane-Pooni

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan
  • Play Supercar Showdown