TripAdvisor ju tregon diçka të re – Lajmi.net
TripAdvisor ju tregon diçka të re
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 23:30, 9 November 2017
TripAdvisor po e bën më të lehtë për përdoruesit për të parë nëse ka ndonjë shqetësim për sigurinë në hotelet që po kërkojnë.

Aplikacioni i udhëtimeve ka shtuar një mesazh të ri paralajmërues për bizneset ku janë raportuar incidente si ngacmime seksuale apo të tjera që janë domethënëse për sigurinë.

“Deri tani janë vënë tre mesazhe, të quajtura “badge” në faqet e tre resorteve në Meksikës. Këto “Badge” kanë si qëllim të shënojnë të gjitha çështjet e shëndetit, sigurisë, diskriminimit, përfshi vjedhjet, ngacmimet seksuale dhe rrëmbimet”, thotë për CNN zëdhënësi i TripAdvisor.

Ai shton se bizneset do të kenë këtë ‘badge’ për të paktën tre muaj, dhe shpresojmë të jetë një katalizator për ti ndryshuar ata. Tre resortet e shënuara nga TripAdvisor janë Grand Velas Riviera Maya, The Iberostar Paraiso Maya dhe Iberostar Paraiso Lindo, resortet më popullore në zonën e Playa del Carmen në Meksikë, me mjaft komente pozitive nga turistët në TripAdvisor.

 

Fjalët kyçe: TripAdvisor

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan