Tragjike: Vdes tifozi të cilin kundërshtarët e hodhën nga tribuna (VIDEO) – Lajmi.net
Tragjike: Vdes tifozi të cilin kundërshtarët e hodhën nga tribuna (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 17:55, 17 April 2017
Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në këtë fundjavë në futbollin argjentinas gjatë ndeshjes mes Belgrano dhe Taleres, në derbin e qytetit të Kordoba.

Një grup tifozësh kanë rrahur dhe më pas kanë hedhur nga tribuna 22-vjeçarin Emanuel Balbo.

Ky i fundit ka vdekur në spital pas plagëve të rënda që mori sepse ra nga një lartësi prej 5 metrash.

Autoritetet bënë të ditur se nuk kishte qenë një përplasje e mirëfilltë mes tifozësh, pasi në këtë ndeshje ishte e ndaluar prania e mbështetësve të Taleres, pikërisht për të evituar incidente.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Belgrano, Taleres

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool