Thaçi,Tusk, Hahn dhe Vuçiq bëhen bashkë në Samitin e Sofjes /FOTO – Lajmi.net
Thaçi,Tusk, Hahn dhe Vuçiq bëhen bashkë në Samitin e Sofjes /FOTO
Autori: Lajmi.net Lajme 10:35, 17 May 2018
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është parë bashkë me presidentin i Komisionit Evropian, Donalt Tusk, me komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Në foto shihen katër liderët duke diskutuar mes vete.

Gjatë ditës, presidenti Thaçi, i cili udhëheq me delegacionin kosovarë ka takuar presidentin Tusk, komisionerin Hahn, derisa dje ka zhvilluar një takim të përbashkët me presidentin serb dhe përfaqësuesen e politikës së Jashtme Mogherini./Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO