Thaçi thotë se Kosova po ndërton marrëdhënie speciale me Amerikën – Lajmi.net
Thaçi thotë se Kosova po ndërton marrëdhënie speciale me Amerikën
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 21:26, 21 April 2017
Republika e Kosovës po ndërton marrëdhënie speciale me SHBA’të jo vetëm politike, diplomatike dhe ushtarake, por edhe ekonomike, thotë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

“Mendoj se investitorët amerikanë, siç kanë ardh edhe më herët, do të vazhdojnë të vijnë edhe më tutje, në veçanti edhe ata nga Amerika Latine”, tha Thaçi.

“Ne po ndërtojmë një relacion special edhe në kuptimin politik dhe diplomaik me Shtetet e Bashkuara të Amerikës por në të njëjtën kohë edhe një relacion më të fuqishëm për ardhjen e investitorëve amerikanë, që të mos kemi vetëm prezencë, diplomatike dhe ushtarake në Kosovë por të kemi edhe prezencë të investimeve ekonomike”, tha Thaçi për televizionin 21.

Thaçi ndodhet për vizitë në SHBA.

Fjalët kyçe: Hashim Thaçi, Kosova, SHBA

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown