Thaçi e Pacolli takohen me kryeministrin danez në Sofje – Lajmi.net
Thaçi e Pacolli takohen me kryeministrin danez në Sofje
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 10:42, 17 May 2018
Presidenti Thaçi dhe kryediplomati kosovar, Behgjet Pacolli, pritet të takohen së shpejti edhe me Kryeministrin e Danimarkës, Lars Loke Rasmussen.

Konfirmimi i këtij takimi bilateral është bërë edhe nga ekipi i presidentit Thaçi, i cili po e shoqëron në Sofje të Bullgarisë.

Danimarka ka qenë mbështetëse e vazhdueshme e Kosovës në proceset e integrimit euroatlantik, por viteve të fundit është rritur edhe më shumë koordinimi dhe bashkëpunimi i politikës së jashtme ndërmjet dy vendeve tona./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO