Të bllokuar në… Parajsë (Foto) – Lajmi.net
Të bllokuar në… Parajsë (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimBotaFun 12:11, 11 January 2018
Reshjet e dendura të dëborës kanë bllokuar rreth 13 000 turistë në një nga resortet më të famshme të skive në Zvicër.

Bora ka bllokuar të gjitha rrugët dhe stacionin e trenit në Zermatt. Por, ndryshe nga ç’mund të mendohet, turistët nuk i ka zënë aspak paniku. Madje, ata duken shumë të lumtur nëse i shikon fotot që kanë postuar në rrjetet sociale.

“Po e shohin si diçka romantike. Askush nuk ka frikë nga fakti që nuk mund të largohen nga këtu për momentin”, thonë te stacioni i trenit i Zermattit.

Fjalët kyçe: Bllokimi, Bora, Zvicër

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball