pdk – Lajmi.net

Adem Grabovci: Jam i gatshëm ta dëshmoj vetën përsëri

Ish-shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci, thotë se ai nuk ka kursyer asgjë nga vetja e tij dhe familja e tij për ndërtimin e Kosovës....

22 July, 2017Lexo më shumë

Xhavit Haliti i kundërpërgjigjet Selmanajt, sillu si deputet e jo si opinionist i paguar

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, e ka komentuar deklaratën e anëtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj i cili nëpërmes një postimi në facebook ka thënë se një qeveri pa PDK-në, pa shkatërruesit e shtetit, e zhvatësit e pasurisë do t’i bënte mirë vendit dhe të ardhmes së tij....

22 July, 2017Lexo më shumë

Muhaxheri: Molliqaj është iniciator i shumë veprimeve kriminale në Kosovë

Debatit dhe replikave të ashpra ndërmjet zyrtarëve të PDK-së dhe Vetëvendosjes i është bashkuar edhe një ish-koleg i Dardan Molliqajt, i cili këtij të fundit ia ka dhënë edhe një goditje të re....

21 July, 2017Lexo më shumë