Jetë – Lajmi.net

Lind i vdekur, shpresa e nënës e kthen në jetë! (Foto)

Trisha Bell dhe bashkëshorti i saj kanë pasur një fëmijë, për pak kohë, por dështoi, vazhdoi tentimi edhe për fëmijën e dytë, sërish me dështim, deri tek shtatzënia e shtatë. ...

29 April, 2017Lexo më shumë

Zbulohet edhe një planet që mund të ketë jetë

Shkencëtarët zbuluan një planet të ri, i cili hyn në mesin e trupave të vegjël kozmik në të cilin mund të zhvillohen forma të jetës, shkruan revista “Nature”....

20 April, 2017Lexo më shumë

Luftë për jetë a vdekje e elefantit me krokodilin – pamje dramatike të xhiruara nga një varkë (Video)

Një pije në një “gropë me ujë” për pak sa nuk i ka kushtuar me jetë një elefanti, pasi një krokodil papritmas është shfaqur aty, duke tentuar ta kafshonte “hundën” e elefantit....

17 April, 2017Lexo më shumë