Italia – Lajmi.net

Haradinaj: Italia ka luajtur rol të rëndësishëm në të gjitha etapat e shtetndërtimit

“Në kohë krize, vajza e djem nga Italia e kanë ndihmuar Kosovën dhe popullin e saj. Kjo ndihmë ka vazhduar edhe në kohë paqeje dhe Kosova është mirënjohëse gjithmonë”, kështu tha Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në takim me ministren e Mbrojtjes së Italisë, Elisabetta Trenta....

18 September, 2018Lexo më shumë

Organizatat humanitare: Migrantët jo kundër vullnetit të tyre në Shqipëri

Refugjatët në anijen "Diciotti", sipas një shoqate italiane të drejtësisë, nuk mund të dërgohen në Shqipëri kundër vullnetit të tyre....

28 August, 2018Lexo më shumë