Sundimtaret absolute: Kush janë zonjat e 15 diktatorëve më të fuqishëm të botës? – Lajmi.net
Sundimtaret absolute: Kush janë zonjat e 15 diktatorëve më të fuqishëm të botës?
Autori: Lajmi.net BotaLajme 12:14, 17 July 2017
Pas çdo burri të madh fshihet një grua e madhe, thotë një shprehje e famshme.

Por kush qëndron prapa diktatorëve më të mëdhenj  të botës?

Në kohë të mira dhe në të keqia, zonjat e dktatorëve u qëndrojë në krah bashkëshortëve të atyre duke u bërë pjesë e aferave korruptive dhe duke shkelur me këmbë kryengritjet politike.

Disa përdorin pozitën e tyre për të avokuar për shkaqe të rëndësishme bamirëse në kombet e tyre.

Të tjera si Zonja e Parë e  Sirisë, Asma al-Assad shfaqen gjithnjë duke qeshur në fotot zyrtare në Instagram edhe pse vendi ndodhet në luftë civile prej katër vitesh.
“Syri.net” ju njeh me 15 bashkëshortet e diktatorëve me famëkeq të botës, të njohura si sunduese absolute që abuzojnë me të drejtat e njeriut, lirinë e shtypit dhe opozitën.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO