Stërvitni trurin e bebes me këto lodra – Lajmi.net
Stërvitni trurin e bebes me këto lodra
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 2:20, 21 March 2017
Ndiqni këshillat në vazhdim për të zgjedhur lodrat e duhura të cilat ndihmojnë të vegjlit tuaj të zhvillohen.

Kur kërkoni lodrën e duhur për vogëlushin/en tuaj, zgjidhni lodrat të cilat janë të duhura për zhvillim dhe që stimulojnë pjekjen e trurit të foshnjës tuaj.

Ja disa këshilla të ekspertëve amerikanë për lodra të cilat stimulojnë zhvillimin e trurit të bebes tuaj:

–              Londër lëvizëse të cilën mund ta varni në krevatin e foshnjës tuaj.

–              Një pasqyrë për ta ndihmuar beben tuaj të mësojë dhe zbulojë veten.

–              Një grumbull i unazave të ngjyrosura me ngjyra të çelura të vendosura në një kon (shtyllë), ashtu që bebja të mund t’i fusë në gojë ose t’i vendosë njëra mbi tjetrën.

–              Lodra të cilat bebja juaj mund t’i shtyjë dhe tërheqë. Mjeku.net

Fjalët kyçe: Foshnje, Lodra

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion