Sony prezanton celularin që regjistron në 4K (Foto) – Lajmi.net
Sony prezanton celularin që regjistron në 4K (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 21:23, 28 February 2018
Sony është përqendruar në regjistrimin e videove në teknologjinë 4K në celularët e saj të rinj Xperia XZ2.

Firma japoneze po shpreson që një teknologji e tillë e avancuar t’i japë avantazh ndaj kundërshtarëve në treg. Në anën e përparme dhe të pasme, Xperia do të jetë e pajisur me Corning Gorilla Glass 5.

“Nëse argëtimi është prioriteti juaj, atëherë Xperia XZ2 and XZ2 Compact janë celularët që ju duhen”, tha Hideyuki Furumi, zv/Presidenti i shitjeve dhe marketingut të Sony.

XZ2 dhe XZ2 Compact do të dalin në shitje muajin e ardhshëm.

Fjalët kyçe: 4K, Sony

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master