Somon me ananas – Lajmi.net
Somon me ananas
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:20, 10 April 2017
Përbërësit:

somon
1 tas majdonoz të freskët
3 copa hudhër
1 lugë të gjellës mustardë
1 lugë të çajit kripë
gjysmë luge të çajit biber të zi
gjysmë filxhani vaj vegjetal
1 limon
2 copa ananas

Hapat

Somunen e pastrojmë ,e premë, dhe e kullojmë. Vajin vegjetal, hudhrën, majdanozin, mustardën, kripën, biberin e zi dhe ujin e limon e përziejmë në një enë. Somunen e shtrime ne një enë të pjekjes dhe ia hidhem erëzat e përgatitura dhe ananasin. Në temperaturë 180 gradë celsius për 30 minuta e pjekim. /KuzhinaShqiptare/

Fjalët kyçe: somon me ananas

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush