Situatë e qetë te ‘rrethi’, flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur – Lajmi.net
Situatë e qetë te ‘rrethi’, flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 11:49, 13 February 2018
Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi i Spitalit’.

MPJ ka bërë të ditur se përkrah flamurit kombëtar do të bëhet edhe vendosja e flamurit shtetëror.

Gazetari i lajmi.net i cili ndodhet në vendin e ngjarjes raporton se ende nuk ka ndonjë lëvizje sa i përket vendosjes së flamurit të Kosovës.

Vendosja e flamurit shtetëror po bëhet për nder të dhjetë vjetorit të pavarësisë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Flamuri, Qeveria, te rrethi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy