Si të gatuani qofte me patate – Lajmi.net
Si të gatuani qofte me patate
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 11:04, 22 January 2018
Përbërësit

 

2 patate mesatare

1 gotë te çajit miell

gjysme gote vaj vegjetal

1 luge te gjellës gjalpë

1 luge te gjellës miell misri

1 vezë

majdonoz te fresket

biber të zi

nenexhik

Hapat

Fillimisht i premë patate në copa të vogla.

Pastaj në një tigan e shkrijmë vajin vegjetal dhe gjalpin, ia shtojmë miellin dhe e fërgojmë.

I shtojmë patatet në tigan, kësaj përzierjes ia shtojmë vezën, biber e zi, majdanozin dhe miell misrin.

E largojmë nga tigani dhe i gatuajmë me dorë dhe i japim formën.

I lejmë në frigorifer rreth 1 ore.

Pas pritjes i fërgojmë me vaj në tigan.

Ju bëftë mirë!

 

Fjalët kyçe: Qofte me patate

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown