Shuhet Windows Phone – Lajmi.net
Shuhet Windows Phone
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 15:06, 10 October 2017
Microsoft do të ndalojë zhvillimin e aplikacioneve dhe harduerit të ri për Windows Phone.

Gjatë fundjavës, Joe Belfiore nga Microsoft, përmes rrjetit social Twitter ka njoftuar se do të ndërpritet zhvillimi i aplikacioneve dhe harduerit të ri për Windows Phone, transmeton Express.

Ai ka njoftuar se përkrahja për telefonët e tanishëm do të vazhdojë me arnime të sigurisë dhe problemeve tjera.

Fjalët kyçe: Windows Phone

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball