Shenjat paralajmëruese se fëmija juaj ka probleme me shikimin – Lajmi.net
Shenjat paralajmëruese se fëmija juaj ka probleme me shikimin
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 13:32, 13 August 2017
A e dini se ka rreth 39 milion njerëz të verbër në botë, por 80% të verbërisë mund të parandalohet apo të shërohet?

Ja pesë shenja paralajmëruese se fëmija juaj ka probleme me shikimin.

Qëndron vazhdimisht i ulur pranë televizorit, ose ndërsa lexon libra i mban ato afër syve.

Fërkon shpesh sytë me duar.

Nëse gjatë leximit fëmija humb rreshtin të cilin e lexon apo mban gishtin për të orientuar shikimin, atëherë ky mund të jetë një rast që fëmija juaj ka probleme me shikimin, përcjell lajmi.net

Ndjeshmëria ndaj dritës ose marramendje, janë simptoma të disa probleme të syrit.

Mbyllja e njërit sy derisa shikon televizor ose lexon. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO