Sela: Ligji për gjuhët e bën më të barabartë Maqedoninë – Lajmi.net
Sela: Ligji për gjuhët e bën më të barabartë Maqedoninë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 18:20, 11 January 2018
Lideri i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela ka folur për miratimin e ligjit të gjuhëve sot në Kuvend duke deklaruar se ky ligj pasuron Maqedoninë dhe i bën qytetarët gjithëpërfshirës.

“Ligji për gjuhët është ligj që pasuron Maqedoninë, e bën më të drejtë, më të barabartë, qytetarët i bën më gjithëpërfshirës dhe bëj apel që gjithë subjektet politike të përkrahin këtë ligj. Shfrytëzoj rastin paraprakisht të falënderoj të gjithë në gjuhën shqipe të gjithë deputetët që do e votojnë”, ka thënë Sela.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble