Samsung me televizor të ri – Lajmi.net
Samsung me televizor të ri
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 17:41, 8 March 2018
"Modaliteti i ambientit" i gjeneratës më të fundit të Samsung-ut simulon pamjen e murit rreth e qark.

Për ta bërë televizorin sa më pak të dukshëm, kur nuk është në përdorim, Samsung ka zhvilluar një ” Mode Ambient” të ri.

Siç raporton Gizmodo , funksioni i ri është të integrohet në gjeneratën më të fundit të televizorëve QLED të Samsung, transmeton lajmi.net.

Për të përdorur Mode Ambient , ju duhet të fotografoni televizorin së bashku me murin në të cilin varet me një smartphone me një app të veçantë. Ngjyra dhe cilësi e murit rreth TV përdoret për të krijuar një imazh që shfaqet në ekranin e televizorit. Lidhe me internetin, ky imazh transmetohet në televizor . /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO