Sa janë përmbushur premtimet nga kryetarët e komunave, Shpend Ahmeti -15 (Foto) – Lajmi.net
Sa janë përmbushur premtimet nga kryetarët e komunave, Shpend Ahmeti -15 (Foto)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionalePolitikë 15:35, 5 July 2017
Instituti për Hulumtime të Avancuara GAP ka plotësuar të dhënat rreth përmbushjes së premtimeve të kryetarëve të komunave.

Në platformën elektronike të GAP janë dhënë informata për secilin kryetar se sa premtime ka dhënë, sa i ka realizuar në këto tri vite e gjysmë mandat, sa premtime tjera janë kryer deri në gjysmë, sa kanë filluar dhe sa janë të pafilluara.

Na bazë të kësaj platforme, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti nga 35 premtimet që i ka dhënë në zgjedhjet e vitit 2013, i ka përmbushur 20 premtime, shkruan lajmi.net.

Kurse, kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka përmbushur 17 nga 32 premtimet e dhëna. Ndërkohë, bashkëpartiaku i saj, Agim Bahtiri, kryetari i Mitrovicë Jugore ka përmbushur 7 nga 17 premtimet e tij.

Në anën tjetër, kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja ka përmbushur 14 nga 29 premtimet e dhëna para zgjedhjeve lokale të vitit 2013.

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka përmbushur vetëm 9 nga 23 premtimet, e bashkëpartiaku i tij nga Gjilani, Lufti Haziri i ka përmbushur pak më shumë premtimet, 12 nga 22 sa i pati dhënë para më shumë se tri vitesh.

Ndërkaq, krenari i Ferizajt, Muharrem Sfarqa ka përmbushur vetëm 9 nga 19 premtimet e dhëna. /Lajmi.net/

 Për më shumë shihni fotot:

Rasim Selmanaj- Deçan

screenshot_3

Salim Jonuzi – Dragash

screenshot_4

Ramiz Lladrovci – Drenas

screenshot_5

Muharrem Svarqa – Ferizaj

screenshot_6

Burim Berisha – Fushë Kosovë

screenshot_7

Mimoza Kusari – Gjakovë

screenshot_8

Lutfi Haziri – Gjilan

screenshot_9

Vladeta Kostiq – Graçanicë

screenshot_10

Refki Suma – Hani i Elezit

screenshot_11

Haki Rugova – Istog

screenshot_12

Agron Kuçi – Junik

screenshot_13

Besim Ilazi – Kaçanik

screenshot_14

Begzad Sinani – Kamenicë

screenshot_15

Sokol Bashota – Klinë

screenshot_16

Imri Ahmeti – Lipjan

screenshot_17

Ragip Begaj – Malishevë

screenshot_18

Agim Bahtiri – Mitrovicë

screenshot_19

Svetislav Ivanovic – Novobërdë

screenshot_20

Xhafer gashi – Obiliq

screenshot_21

Gazmend Muhaxheri  – Pejë

screenshot_22

Agim Veliu – Podujevë

screenshot_23

Shpend Ahmeti – Prishtinë

screenshot_24

Ramadan Muja – Prizren

screenshot_25

Idriz Vehapi – Rahovec

screenshot_26

Brastislav Nikolic – Shtërpcë

screenshot_27

Naim Ismaili – Shtime

screenshot_28

Sami Lushtaku – Skenderaj

screenshot_29

Sali Asllani – Suharekë

screenshot_30

Sokol Haliti – Viti

screenshot_31

Bajram Mulaku – Vushtrri

screenshot_32

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO