Rusi, rrëzohet avioni me 62 pasagjerë – Lajmi.net
Rusi, rrëzohet avioni me 62 pasagjerë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 13:51, 11 February 2018
Një avion ajror rus që me të paktën 62 pasagjerë është rrëzuar, pak pasi është ngritur nga një aeroport të Moskës drejt Uraleve, raportojnë mediat ruse.

Aeroplani Saratov Airlines An-148 ishte nisur për në qytetin e Orsk, kur është zhdukur nga radarët.

Një burim i shërbimeve të emergjencës i ka thënë agjencisë së lajmeve Interfax se aeroplani është rrëzuar dhe shanset për të mbijetuar janë thuajse zero.

Sipas të njëjtin burim në avion kanë qenë edhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit në bord./Top Channel

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper