Remzie ft. Nexhat Osmani – Merre merre zemrën time – Teksti i këngës – Lajmi.net
Remzie ft. Nexhat Osmani – Merre merre zemrën time – Teksti i këngës
Autori: Lajmi.net Entertainment 21:07, 18 March 2016
Remzie & Nexhat Osmani sapo kanë publikuar këngën e re "Merre merre zemrën time" bashkë me videoklip. Muzika dhe teksti është punuar nga vetë këngëtarja ndërsa orkestrimi nga Alban Fortuna.

Nexhati:

5 dakika a mi fal
Falmi moj pash shpirtin tan’
1000 herë t’kam thanë të du
Të du të du të dua shumë

Po vazhdoj prap me t’than
Shumë të dua moj aman
T’ka fal zoti veç për mu
Të du të du të dua shumë

Remzia Ref:

Merre merre zemrën time
Zemrën time e jeto
Atëherë do ta dish
Sa sa sa të do
Falmi falmi sytë e tu
Se krejt bota janë për mu
Atëherë do ta dish sa sa sa të du

Nexhati:

Ti je vet je vet jeta
O moj shpirt moj zemrush
Sikur unë stë do kërkush
Të du të du të dua shumë

Po vazhdoj prap me t’thanë
Shumë të dua moj aman
T’ka falë zoti veç për mu
Të du të du të dua shumë

Remzie Ref:

Merre merre zemrën time
Zemrën time e jeto
Atëherë do ta dish
Sa sa sa te do

Falmi falmi sytë e tu
Se krejt bota janë për mu
Atëherë do ta dish sa sa sa të du
Nexhati:

Po vazhdoj prap me t’thanë
Shumë të dua moj aman
T’ka falë zoti veç për mu
Të du të du të dua shumë

Remzie Ref:

Merre merre zemrën time
Zemrën time e jeto
Atëherë do ta dish
Sa sa sa te do

Falmi falmi sytë e tu
Se krejt bota janë për mu
Atëherë do ta dish sa sa sa të du/Lajmi.net.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO