Reagimi i jetimëve, kur marrin vesh se do të bëhen me shtëpi (Video) – Lajmi.net
Reagimi i jetimëve, kur marrin vesh se do të bëhen me shtëpi (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 22:29, 19 July 2017
Përveç se u rritën jetimë, dy vëllezërit nga Prizreni, që deri më tani kanë jetuar në një shtëpi e cila ishte gati të rrënohej, ballafaqoheshin edhe me kushte tepër të vështira për jetë. 

Por, që nga sot Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, në kuadër të aktiviteteve të saj, ka arritur që t’i grumbullojë paratë për ndërtimin e shtëpisë për këta dy jetimë.

Karvanit të ndihmave për ndërtimin e këtij objekti i janë bashkangjitur kompani të ndryshme dhe individë.

Derisa babai iu kishte vdekur para 13 viteve, nëna kishte ndërruar 2 vjet më pasë, duke bërë kështu që këta dy fëmijë të rriten në kushte të vështira.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO