Raportohet për 4 viktima nga Uragani “Florence” – Lajmi.net
Raportohet për 4 viktima nga Uragani “Florence”
Autori: Lajmi.net Bota 22:58, 14 September 2018
Të paktën katër vetë kanë vdekur në Karolinën e Veriut si pasojë e uraganit “Florence” që po godet vendin, thanë zyrtarët të premtën.

Dy vetë vdiqën në Ëilmington pasi një pemë ra në shtëpinë e tyre, tha departamenti i policisë së qytetit.

“WPD mund të konfirmojë dy viktimat e para të Uraganit “Florence” në Wilmington.

Spitali tha se ka marrë tre pacientë të plagosur, raporton CNN, përcjell Klan Kosova.

Shpërthimet e stuhisë, erërat dhe shiu bënë që lumenjët të vërshojnë në disa qytete dhe stuhia e kategorisë së parë pritet të rritet duke goditur zonat e njëjta pa pushim.

“Stuhia do të vazhdojë me goditje të dhunshme në të gjithë shtetin tonë për disa ditë”.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO