Publikohet performanca e “zjarrtë” e Ritës në ‘MTV EMA’ – Lajmi.net
Publikohet performanca e “zjarrtë” e Ritës në ‘MTV EMA’
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 13:59, 14 November 2017
Ngjarja e cila këto ditë ka marrë tërë vëmendjen e medieve vendore dhe ndërkombëtare është "MTV Europe Music Awards".

Kjo ngjarje u mbajt të dielën në Wembley Arena në Londër me nikoqire këngëtaren shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net.

Rita ka qenë në titujt e medieve më me nam në botë për paraqitjen e saj që nga tapeti i kuq ku u shfaq me robdeshambër dhe peshqir në kokë, deri në ndërrimin e 12 palë veshjeve të tjera.

Përveç se drejtoi ceremoninë, Rita ka performuar edhe këngën e saj më të re me titull “Anywhere”, meqë rast ka “ndezur” skenën e Webley.

Rita Ora këto ditë ka qenë gjithashtu e nominuar në kategorinë “Dukja më e mirë”, por që nuk arriti ta marrë atë çmim, por dy shqiptarë të tjerë të cilët fituan çmime në këtë ceremoni janë Dua Lipa dhe Ermal Meta. /Lajmi.net/

 

 

 

Fjalët kyçe: MTV EMA, Performanca, Rita Ora

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper