Prokuroria autorizon policinë për intervistimin e Bajrush Morinës – Lajmi.net
Prokuroria autorizon policinë për intervistimin e Bajrush Morinës
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 17:01, 12 January 2018
Prokuroria Speciale në mesditë autorizoi policinë për dëgjimin e Bajrush Morinës.

Në mesditë Prokuroria Speciale e ka autorizuar policinë për dëgjimin e gazetarit Bajrush Morina, pasi ai shkroi në Facebook rreth asaj se kush e ka vrarë Enver Malokun në vitin 1999.

Lajmin për autorizimin e policisë që ta dëgjojë Morinën, e bëri të ditur për KALLXO.com kryeprokurori i Prokurorisë Speciale Reshat Millaku.

“Sot rreth orës 12:00 e kemi aurorizu Drejtorinë e Krimeve te Randa në Prishtinë për dëgjimin e Bajrush Morinës”, tha Millaku.

Dje Morina, në ditën kur u shënua 19 vjetori i vrasjes së Enver Malokut shkroi se do të dëshironte ta shihte një deputet të Kuvendit të Kosovës të shkonte drejt speciales.

“Ne përvjetorin e 19 të vrasjes së intelektualit te guximshëm Enver Malokut, kisha dashtë me i pa me duar lidhur e te nisur për ne Speciale, një deputet te Kuvendit te Kosovës dhe bashkëshorten e tij!”, ka shkruar gazetari Bajrush Morina në profilin e tij në “Facebook”.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion
  • Play Zombie Big Trouble