Presidenti Thaçi nënshkruan dekretin e Ligjit për Buxhetin – Lajmi.net
Presidenti Thaçi nënshkruan dekretin e Ligjit për Buxhetin
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 10:05, 10 November 2017
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nënshkruar dekretin e Ligjit për Buxhetin e vitit 2017.

 

Thaçi ka thënë se riorientimi i mjeteve të bëra pas rishikimit të buxhetit synon zhvillim të qëndrueshëm dhe stabilitet makroekonomik

“Sapo nënshkrova dekretin e Ligjit për Buxhetin me plotësimet dhe ndryshimet e tij. Riorientimi i mjeteve i bërë me rishikimin buxhetor synon zhvillim më të qëndrueshëm dhe stabilitet makroekonomik”, ka shkruar Thaçi në facebook.

Kuvendit i Kosovës ka miratuar rishikimin e buxhetit për vitin 2017 në muajin e kaluar./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Buxheti, dekretimi, Hashim Thaçi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool