Presidenti i EQAR-it kërkon sqarime për shkarkimet në Agjencinë e Akreditimit (Dokument) – Lajmi.net
Presidenti i EQAR-it kërkon sqarime për shkarkimet në Agjencinë e Akreditimit (Dokument)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 10:12, 12 October 2017
Presidenti i Regjistrit evropian për sigurimin e cilësisë në arsimin e lartë (EQAR), Karl Dittrich ka kërkuar sqarime lidhur me shkarkimin e Bordit të Këshillit Shtetërorë të Cilësisë.

Përmes një letre drejtuar ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, thuhet se EQAR është njoftuar nga mediat për këto shkarkime.

Dittrich ka bërë me dije se AKA-ja është pjesë e Regjistrit Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë dhe  si e tillë është subjekt i monitorimit nga EQAR.

Më poshtë mund ta lexoni të plotë letrën e Dittrich drejtuar ministrit të Arsimit, Shyqiri Bytyqi. /Telegrafi/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion