Presidenti egjiptian betohet për mandatin e dytë – Lajmi.net
Presidenti egjiptian betohet për mandatin e dytë
Autori: Lajmi.net Bota 16:17, 2 June 2018
Presidenti egjiptian Abdel Fattah al-Sisi është betuar për mandatin e dytë katër vjecar, të cilin e fitoi me vetëm një kundërshtar. Sisi u betuar para Parlamentit më 2 qershor, përmes masave të larta të sigurisë në Kajro.
Mbështetësit e presidentit thonë se ai ka vendosur stabilitet dhe siguri në vend, por kritikët e akuzojnë për pengim të lirisë së mediave.

Ai fitoi mandatin e parë më 2014, një vit pas përfundimit të mandatit të presidentit Muhammad Morsi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO